Found 2 products for GEC420HT joint bearing
GEC420HT joint bearing
[2013-06-18]
GEC420HT joint bearing
View More
Part Number:
GEC420HT
Dimension:
420 x 560 x 190
Structure:
GEC HT
Mass:
141 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEC420HT 420mm*560mm*190mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 420mm x 560mm x190mm/Metric
GEC420HT Joint Bearing
[2014-07-02]
GEC420HT Joint Bearing
View More
Part Number:
GEC420HT
Dimension:
420 x 560 x 190
Structure:
rod end
Mass:
141 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEC420HT Structure: GEC HT Inside Diameter: 420 mm Outside Diameter: 560 mm Thickness: 190 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
HR 32006 XJ Tapered roller bearing
HR 32006 XJ
30 x 55 x 17
apered Roller Bearing
P0/p5/p6/P4
Seals Type:
open
Chrome steel (Gcr15)
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Technical data of Tapered roller bearing HR 32006 XJ ID: 30 mm OD: 55 mm Width: 17 mm Weight: 0.172 kg Basic dynamic load rating: 36 kN Basic static load rating: 44.5 kN
3313A-RS Bearing 65x140x58.7mm
3313A-RS Bearing 65x140x58.7mm
3313A-RS
65 x 140 x 58.7
angular contact ball bearing
P6, P5, P4, P2
Open
Chrome Steel (Gcr15), Stainless Steel, Ceramics
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item:3313A-RS Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:60x130x54mm ID (inner diameter) bore: 60mm OD (outer diameter):130mm Width/Heigh/Thickness:54mm Dimensions:60mmx130mmx54mm
W208KRRB6 Agricultural Machinery Bearing 40.3x80x36.52mm
W208KRRB6
40.3 x 80 x 36.52
Agricultural Machinery Bearing
KG KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ, 2RS,Open
GCr15,GCr15SiMn,G20Cr2Ni4A