Found 2 products for GEC340XT bearing
GEC340XT joint bearing
[2013-06-13]
GEC340XT joint bearing
View More
Part Number:
GEC340XT
Dimension:
340 x 460 x 160
Structure:
GEC XT
Mass:
83 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GEC340XT 340mm*460mm*160mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 340mm x 460mm x160mm/Metric
GEC340XT Joint Bearing
[2014-07-03]
GEC340XT Joint Bearing
View More
Part Number:
GEC340XT
Dimension:
340 x 460 x 160
Structure:
rod end
Mass:
83 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GEC340XT Structure: GEC XT Inside Diameter: 340 mm Outside Diameter: 460 mm Thickness: 160 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
19.05mm chrome steel balls G10
19.05mm chrome steel balls G10
19.05mm
19.05 x 19.05 x 19.05
AISI52100
H.R.T. Precision steel ball Co., Ltd (Free Member)
1) Size: 0.5mm-250mm(according to clients' requirement) 2) Hardness: G5-G20 3) Certificate: ISO-9002, TS-16949 4) Feature: Good wearing, excellent surface quality and high hardness.
3NCF5940VX2 Full roller bearings 200x280x116mm
3NCF5940VX2
200 x 280 x 116
Full roller bearings
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
open
Chrome steel Gcr15
1-30 DAYS
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
3NCF5940VX2 Full roller bearings 200x280x116mm Item:3NCF5940VX2 Full roller bearings Type: Full roller bearings Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
3182600129 RENAULT Clutch Release Slave Cylinder Bearing CSC
35 x 40 x 45
Automotive bearing
2.0 KG
P4
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
6816 plastic deep groove ball bearing
80 x 100 x 10
deep groove ball bearing
0.03 KG
PO,P6,P5,P4
open or plastic
POM/PA/HDPE/PP/UPE
T/T,western union,Paypal
in stock or 15 days
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
6816 plastic deep groove ball bearing 1) Size : 80 * 100 * 10 mm 2) Weight : 0.03 KG