Found 2 products for GE60ES-2RS price
GE60ES-2RS bearing
[2014-02-08]
GE60ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GE60ES-2RS
Dimension:
60 x 90 x 44
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
1.040 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE60ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:60mm x90mm x44mm ID (inner diameter)/Bore:60mm OD(outer diameter):90mm Width/Height/thickness:44mm
GE60ES-2RS Plain Bearing 60x90x44mm
[2014-02-13]
View More
Part Number:
GE60ES-2RS
Dimension:
60 x 90 x 44
Structure:
plain bearings
Mass:
1.045 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE60ES-2RS Plain Bearing 60x90x44mm Weight:1.045KG Equal: GE60ES-2RS
1211K+H211 self-aligning ball bearing 55x100x60mm
1211K+H211
55 x 100 x 60
self-aligning ball bearing
P0,P6,P5,P4,P2
open
Chrome steel Gcr15
TT/LC
1-30 DAYS
1211K+H211 self-aligning ball bearing 55x100x60mm Item:1211K+H211 self-aligning ball bearing Type: self-aligning ball bearing Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5