Found 1 products for GE50ES-2RS Radial Spherical Plain Bearing
GE50ES-2RS bearing
[2014-02-08]
GE50ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GE50ES-2RS
Dimension:
50 x 75 x 35
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.546 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE50ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:50mm x75mm x35mm ID (inner diameter)/Bore:50mm OD(outer diameter):75mm Width/Height/thickness:35mm
Dimension:
670 x 820 x 112
Structure:
spherical roller bearing
Mass:
130 KG
Grade Of Accuracy:
P0, P1, P2, P3, P4, P5, P6
Seals Type:
without seals
Bearing Material:
Chrome steel Gcr15
Payment term:
L/C,T/T,WESTERN UNION
Delivery time:
1-2 working day
WUXI LOTTON BEARING CO.,LTD (Free Member)
N3048 Magneto Bearing 15x37x8mm
N3048
15 x 37 x 8
Magneto Bearing
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ
Chrome steel GCr15
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
N3048 Magneto Bearing 15x37x8mm Item: Magneto Bearing N3048 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5