Found 1 products for GE50ES GE50ES-2RS
GE50ES GE50ES-2RS Shperical Plain Bearing
[2014-10-11]
View More
Part Number:
GE50ES GE50ES-2RS
Dimension:
50 x 75 x 35
Structure:
rod end
Mass:
0.546 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GE50ES GE50ES-2RS Structure: GE Inside Diameter: 50 mm Outside Diameter: 75 mm Thickness: 35 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
QJF222M Bearing 110x200x38mm
[2013-04-25]
QJF222M Bearing 110x200x38mm
View More
Part Number:
QJF222M
Dimension:
110 x 200 x 38
Structure:
angular contact ball bearing
Mass:
5.5 KG
Grade Of Accuracy:
P6, P5, P4, P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15), Stainless Steel
Payment term:
T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: QJF222M Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:110x200x38mm ID (inner diameter) bore: 110mm OD (outer diameter):200mm Width/Heigh/Thickness:38mm Dimensions:110mmx200mmx38mm
330.16.0500.000 & Type 80/685 Slewing Ring
330.16.0500.000/Type 80/685
567 x 721 x 80
Angular(Two-point) Contact Ball Slewing Bearing
38 KG
P0/P5
Open
50Mn
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
Delivery time:
30
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:330.16.0500.000 & Type 80/685 Angular(Two-point) Contact Ball Slewing Ring Inner Diameter (ID):567 mm Outer diameter (OD):721 mm Width/Height: 80 mm
FC3250200 Four row cylindrical roller bearing 160X250X200mm
FC3250200
160 x 250 x 200
Four row cylindrical roller bearing
P0,P6,P5,P4,P2
Bearing steel Gcr15 , stainless steel
TT/LC
1-30 DAYS
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
6044M bearing 220x340x56mm
6044M bearing 220x340x56mm
6044M
220 x 340 x 56
Deep groove ball bearings
19.4 KG
P0, P6, P5, P4, P2
Open, Z, ZZ, RS, 2RS
Carbon steel, bearing steel
3-15 days
Solid bearings limited (Free Member)
6044M bearing 220x340x56mm Rated load: Cr:1800kN; C0r:2000kN Weight:19.4KG Cage and materials: brass, steel, bronze, no cage Material: Carbon steel, bearing steel