Found 2 products for GE45ES-2RS stock
GE45ES-2RS bearing
[2014-02-08]
GE45ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GE45ES-2RS
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.427 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE45ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:45mm x68mm x32mm ID (inner diameter)/Bore:45mm OD(outer diameter):68mm Width/Height/thickness:32mm
GE45ES-2RS Plain Bearing 45x68x32mm
[2014-02-13]
View More
Part Number:
GE45ES-2RS
Structure:
plain bearings
Mass:
0.427 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE45ES-2RS Plain Bearing 45x68x32mm Weight:0.427KG Equal: GE45ES-2RS
23232CA/W33 spherical roller bearing
23232CA/W33
roller
36.1 KG
P0 P6 P5
oepn
GCr15/GCr15SiMn
T/T, 30% T/T in advance .70% against copy of B/L.
15 days
jinan yuanqing international trade co.,ltd (Free Member)
93125 Taper Roller bearing
93125 Taper Roller bearing
Taper
** KG
ABEC-5(P5)
Open/ZZ/2RS
GCr15_China/(AISI)52100_American/(DIN)100Cr6_Germany(Chrome steel)
T/T,L/C
1-30
Zhonchuang Trade (HK) CO., Ltd (Free Member)
023.50.2500 slewing bearing
023.50.2500 slewing bearing
double row bearing
sealed
50Mn / 42CrMo
25 days
Xuzhou Xinda Slewing Bearing Co.,Ltd (Free Member)
02 series slewing bearing OD:2715MM ID:2285MM H:190MM MATERIAL:50Mn or 42CrMo