Found 2 products for GE35ES-2RS stock
GE35ES-2RS bearing
[2014-02-08]
GE35ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GE35ES-2RS
Dimension:
35 x 55 x 25
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.233 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE35ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:35mm x55mm x25mm ID (inner diameter)/Bore:35mm OD(outer diameter):55mm Width/Height/thickness:25mm
GE35ES-2RS Plain Bearing 35x55x25mm
[2014-02-13]
View More
Part Number:
GE35ES-2RS
Dimension:
35 x 55 x 25
Structure:
plain bearings
Mass:
0.233 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE35ES-2RS Plain Bearing 35x55x25mm Weight:0.233KG Equal: GE35ES-2RS
22220C 53520 Spherical Roller Bearing
22220C
100 x 180 x 46
Spherical Roller Bearing
P0 P6 P5 P4 P2
ZZ, 2RS,Open
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:22319CK 153619 100*180*46 Bearing Type: Spherical Roller Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 100mm x 180mm x 46mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 100mm OD (outer diameter): 180mm Width/Height/thickness: 46mm
SAZJ19 Rod ends
SAZJ19 Rod ends
SAZJ19
19.05 x 33.32 x 22.23
SAZJ
0.26 KG
ZV1
GCR15
TT/LC
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings SAZJ19 19.05mm*33.32mm*22.23mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 19.05mm x 33.32mm x22.23mm/Metric