Found 1 products for GE35ES-2RS price
GE35ES-2RS bearing
[2014-02-08]
GE35ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GE35ES-2RS
Dimension:
35 x 55 x 25
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.233 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE35ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:35mm x55mm x25mm ID (inner diameter)/Bore:35mm OD(outer diameter):55mm Width/Height/thickness:25mm
VLA200944-N slewing bearing 834x1046.1x56mm
[2013-08-26]
View More
Part Number:
VLA200944
Dimension:
834 x 1046.1 x 56
Structure:
slewing bearing
Mass:
71.5 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
open
Bearing Material:
Bearing steel , Chrome steel, GCr15 .
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
VLA200944-N slewing bearing 834x1046.1x56mm Item:VLI200944-N slewing bearing Material: Bearing steel , Chrome steel, GCr15 . Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
Cylindrical Roller Bearing NU2214
NU2214
70 x 125 x 31
Cylinderical Roller Bearing
1.54 KG
P0,P5,P6
NJ,NUP
Chrome Steel || Stainless Steel || Carbon Steel
According to the bearings
Linqing Jiaming Bearing Co,.Ltd (Free Member)
Item: NU2214 Cylindrical Roller Bearing Structure:Cylindrical Roller Bearing Cage: Steel Cage ID (inner diameter)/Bore: 70 mm OD (outer diameter): 125 mm Width/Height/thickness: 31 mm Weight:1.54 Kg