Found 1 products for GE25ES2RS
GE25ES GE25ES2RS Radial Spherical Plain Bearing
[2013-03-05]
View More
Part Number:
GE25ES
Dimension:
25 x 42 x 20
Structure:
Radial Spherical Plain Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:GE25ES GE25ES2RS 25*42*20 Bearing Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 25mm x 42mm x20mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 25mm OD (outer diameter): 42mm Width/Height/thickness: 20mm
Thin section bearing  68 series  6815   6815-ZZ    6815-2RS
[2012-09-12]
View More
Part Number:
6815 6815-ZZ 6815-2RS
Dimension:
75 x 95 x 10
Structure:
Single-row ball bearing
Grade Of Accuracy:
ABEC1 ABEC3 ABEC5
Seals Type:
OPEN ZZ 2RS
Bearing Material:
Chrome steel(GCr15)/Stainless steel
Cixishi Chengben Bearing Co.,Ltd (Free Member)
81244 Thrust Cylindrical Roller Bearings
220 x 300 x 63
Thrust Cylindrical Roller Bearings
Mass:
12.85 KG
bearing steel Gcr15
Payment term:
TT ,PAYPAL ,Western Union
Delivery time:
according your quantity
FENGYUN IMPORT & EXPORT CO.,LIMITED (Free Member)
GE20-PB plain bearings 20x40x25mm
GE20-PB
20 x 40 x 25
plain bearings
Mass:
0.15 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE20-PB plain bearings 20x40x25mm item:plain bearing GE20-PB Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
6303zz bearing 17x47x14
6303zz bearing 17x47x14
6303zz
17 x 47 x 14
ball bearing
0.115 KG
p0 p2 p5
close
chrome steel
D/P T/T L/C
15 days or so
Liaocheng XBRB Bearing Manufacturing Co., Ltd (Free Member)
Brand name: XBRB or as u required Model number: 6303zz Structure: deep groove ball bearing Bore size: 17mm Outside diameter: 47mm Width: 14mm