Found 1 products for GE25ES2RS bearing
GE25ES GE25ES2RS Radial Spherical Plain Bearing
[2013-03-05]
View More
Part Number:
GE25ES
Structure:
Radial Spherical Plain Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:GE25ES GE25ES2RS 25*42*20 Bearing Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 25mm x 42mm x20mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 25mm OD (outer diameter): 42mm Width/Height/thickness: 20mm