Found 1 products for GE25ES-2RS Pillow Ball
GE25ES-2RS Bearing
[2014-02-28]
GE25ES-2RS Bearing
View More
Part Number:
GE25ES-2RS
Structure:
Spherical Plain Bearing
Mass:
0.119 KG
Grade Of Accuracy:
High Precision
Bearing Material:
Carbon Chromium Steel
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Pillow Block Bearing UC205
[2012-10-19]
Pillow Block Bearing UC205
View More
Part Number:
UC205
Bearing Material:
Gcr15
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Pillow Block Bearing UC205 Type: Mounted Bearing Bearing Size: 25mm x 52mm x 34.1mm x16mm Quantity: One ball bearing Inner Diameter: 25mm Outer Diameter: 52mm Inner Ring Width: 34.1mm Outer Ring Width: 16mm
K89420 bearing
K89420 bearing
K89420
Structure:
Thrust Cylindrical Roller and Cage Assembly
Mass:
2400 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
Open
bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
60 days
Xing Xin Yu bearings (Free Member)
Products name Thrust Cylindrical Roller and Cage Assembly K89420 Brand name XY Dimension (dXDxT) 100x210x22 mm Basic load ratings(KN) Dyn(C):849000 KN Stat(C0):2847900 KN
32205 JR Tapered Roller Bearing 25x52x19.25mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
32205 JR
Tapered Roller
0.19 KG
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
32205 JR Tapered Roller Bearing 25x52x19.25mm Stock QTY:320.pcs (More on the way) Size:25x52x19.25mm Weight:0.19KG