Found 2 products for GE240XT-2RS spherical plain bearing
GE240XT-2RS joint bearing
[2013-06-03]
GE240XT-2RS joint bearing
View More
Part Number:
GE240XT-2RS
Dimension:
240 x 340 x 140
Structure:
GE XT-2RS
Mass:
39.91 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
tt/lc
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GE240XT-2RS 240mm*340mm*140mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 240mm x 340mm x140mm/Metric
GE240XT-2RS Spherical plain bearing 240x340x140mm
[2013-08-03]
View More
Part Number:
GE240XT-2RS
Dimension:
240 x 340 x 140
Structure:
Spherical plain bearing
Mass:
39.91 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE240XT-2RS Spherical plain bearing 240x340x140mm Item: Spherical plain bearing GE240XT-2RS Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5