Found 2 products for GE240XT-2RS bearing
GE240XT-2RS joint bearing
[2013-06-03]
GE240XT-2RS joint bearing
View More
Part Number:
GE240XT-2RS
Structure:
GE XT-2RS
Mass:
39.91 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
tt/lc
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GE240XT-2RS 240mm*340mm*140mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 240mm x 340mm x140mm/Metric
GE240XT-2RS Joint Bearing
[2014-07-04]
GE240XT-2RS Joint Bearing
View More
Part Number:
GE240XT-2RS
Structure:
rod end
Mass:
39.91 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
None
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GE240XT-2RS Structure: GE XT-2RS Inside Diameter: 240 mm Outside Diameter: 340 mm Thickness: 140 mm Seals Type: Material: GCR15 Precision Rating: ZV1
Chrome Steel Pillow Block Ball Bearing UC213
UC213
Pillow Block Ball Bearing
P0
Seals Type:
OPEN
chrome steel or carbon steel or stainless steel
Linqing Dongchuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Material: Chorme Steel Gcr15 / Carbon steel / Stainless Steel Size:65X120X65.1 mm Type: Ball bearing ID (inner diameter) bore: 65mm OD (outer diameter):120mm Width/Heigh/Thickness:65.1mm
6219DDUC3 Contact Rubber Sealed bearing
6219DDUC3
Deep Groove Ball Bearing
P0/p5/p6/P4
open/rs/2rs/zz/z
Chrome steel (Gcr15)
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
•Item:6219DDUC3 Contact Rubber Sealed bearing •Dimensions: 95mm x 170mm x 32m/Metric •Dynamic load rating Cr: 109 KN •Static load rating Cor: 82KN
6334 Deep Groove Ball Bearings 170x360x72mm