Found 6 products for GE240ES-2RS Spherical Plain Bearing
GE240ES GE240ES-2RS Spherical Plain Bearing
[2014-05-28]
View More Skype WhatsApp: +8618616152345
Part Number:
GE240ES-2RS
Structure:
spherical plain bearing
Mass:
40 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P1,P3,P4,P6
Seals Type:
Open 2RS ZZ
Bearing Material:
chrome steel/carbon steel
Payment term:
35% deposit, the balance to be paid on the copy of
Delivery time:
according to the quantity you need
SHANGHAI GSNK GROUP TRADE LTD (VIP Member)
[2013-03-27]
View More
Part Number:
GE240ES GE240ES-2RS
Structure:
GE
Grade Of Accuracy:
ZV1
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCR15
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GE240ES GE240ES-2RS 240mm*340mm*140mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 240mm x 340mm x140mm/Metric
GE240ES-2RS Bearing
GE240ES-2RS Bearing
View More
GE240ES-2RS
Spherical Plain Bearing
Mass:
39.91 KG
High Precision
Carbon Chromium Steel
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
Negotiable
Zhangzhou SDTZ Bearing Co.,Ltd (Free Member)
GE240ES-2RS bearing 240x340x140mm
GE240ES-2RS
120 KG
P4
zz/rs
Chrome steel
TT/ western union
within three days
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
Bearing: GE240ES-2RS New designations GE240ES-2RS Old designations GE240ES-2RS
GE240ES GE240ES-2RS
rod end
39.91 KG
ZV1
None
GCR15
TT/LC
20 days
Shaanxi Dreamway Machinery Co., Ltd (Free Member)
Product Model: GE240ES GE240ES-2RS Structure: GE Inside Diameter: 240 mm Outside Diameter: 340 mm Thickness: 140 mm Seals Type: 2RS Material: GCR15 Precision Rating: ZV1