Found 1 products for GE20ES-2RS price
GE20ES-2RS bearing
[2014-02-08]
GE20ES-2RS bearing
View More
Part Number:
GE20ES-2RS
Dimension:
20 x 35 x 16
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
0.066 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE20ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:20mm x35mm x16mm ID (inner diameter)/Bore:20mm OD(outer diameter):35mm Width/Height/thickness:16mm
UK218 bearing 90x160x51mm
[2013-07-24]
UK218 bearing 90x160x51mm
View More
Part Number:
UK218
Dimension:
90 x 160 x 51
Structure:
Pillow Block/Ball
Mass:
3.07 KG
Grade Of Accuracy:
P0;P6;P5
Seals Type:
Open; ZZ;2RS or as your request
Bearing Material:
Chrome Steel(GCR15);Carbon Steel ;Stainless Steel
Payment term:
T/T;B/L
Delivery time:
7-35days after we get your payment
Linqing Dongchuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Model Number:UK218 Brand Name:CHINA MAKER Type:Pillow block/Ball ID(mm):90 OD(mm):160 Width(mm):51
BS2-2222-2CS5K Spherical Roller Bearing 110x200x63mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
BS2-2222-2CS5K
110 x 200 x 63
Spherical
7.40 KG
P0~P2
Optional
Bearing Steel GCr15
T/T or Western Union
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
BS2-2222-2CS5K Bearing Stock Qty:271sets Size:110x200x63mm Weight:7.40KG