Found 6 products for GE200ES-2RS Bearing
GE200ES-2RS Spherical plain bearing 200X290X130mm
[2013-09-12]
View More
Part Number:
GE200ES-2RS
Dimension:
200 x 290 x 130
Structure:
Single-row
Mass:
28.03 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P4 P5 P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
Chrome Steel ,bearing steel,Gcr15 & Gcr15SiMn
Payment term:
CIF FOB FCA
Delivery time:
within 30 days
Qingdao tianhaote bearing Co.,LTD (Free Member)
GE200ES-2RS Spherical plain bearing 200X290X130mm Weight:28.03kg Dynamic load:2120 Static load:10600
GE200ES-2RS Plain Bearing 200x290x130mm
[2014-01-16]
View More
Part Number:
GE200ES-2RS
Dimension:
200 x 290 x 130
Structure:
Plain Bearing
Mass:
28.03 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
2RS
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/Paypal/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE200ES-2RS Plain Bearing 200x290x130mm Weight:28.03KG Equal: GE200ES-2RS
GE200ES-2RS bearing
GE200ES-2RS bearing
GE200ES-2RS
Spherial Plain Bearing
P0,P2,P4,P5,P6
2RS
GCr15
T/T L/C
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE200ES-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:200mm x290mm x130mm ID (inner diameter)/Bore:200mm OD(outer diameter):290mm Width/Height/thickness:130mm