Found 1 products for GE180ET-2RS stock
GE180ET-2RS bearing
[2014-02-08]
GE180ET-2RS bearing
View More
Part Number:
GE180ET-2RS
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
18.650 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE180ET-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:180mm x260mm x105mm ID (inner diameter)/Bore:180mm OD(outer diameter):260mm Width/Height/thickness:105mm
NCF29/750V bearing
[2014-08-25]
NCF29/750V bearing
View More
Part Number:
NCF29/750V
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
315 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome steel
Payment term:
T/TL/C
Delivery time:
Normal ready goods or stock within 7 days
REET BEARING CO.,LTD (Free Member)
komatsu PC300-6 excavator slewing bearing
PC300-6
excavator slewing bearing
no KG
P0,P6,P5
Seals Type:
NBR
42CrMo,50Mn
T/T
3-7days
Luoyang Jiawei bearing manufacturing Co., Ltd. (Free Member)
K18X24X13 Bearing 18x24x13mm
K18X24X13 Bearing 18x24x13mm
K18X24X13
Needle Roller Bearing
Chrome Steel (Gcr15)
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
K18X24X13 needle roller and cage assemblies / needle roller bearings Bearing Model No:K18X24X13 Size:18x24x13mm
33117 bearing 85X140X41mm
33117 bearing 85X140X41mm
tapered roller bearings
2.38 KG
P0 P6 P5 P4 P2
open/sealed
Chrome steel
T/T 100% in advance