Found 1 products for GE140XT/X industrial bearing
GE140XT/X joint bearings
[2013-06-10]
GE140XT/X joint bearings
View More
Part Number:
GE140XT/X
Dimension:
140 x 210 x 90
Structure:
GX ET/X
Mass:
11.02 KG
Grade Of Accuracy:
ZV1
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
20 days
Jinan UCO Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:Radial Spherical Plain Bearings GE140XT/X 140mm*210mm*90mm Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 140mm x 210mm x90mm/Metric
B71814-E-TPA-P4 bearing
[2013-03-17]
B71814-E-TPA-P4 bearing
View More
Part Number:
B71814-E-TPA-P4
Dimension:
70 x 90 x 10
Structure:
Machine tool main spindle bearing
Grade Of Accuracy:
P2, P4, P5
Seals Type:
open or sealed
Bearing Material:
GCr15SiMn GCr15,Chrome Steel
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description: Machine tool main spindle bearing Type: B71814-E-TPA-P4 bearing Machine tool main spindle bearing Dimension: 70x90x10 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore:70mm OD(outer diameter):90 mm Width/Height/thickness:10mm
CRBC 9016 Cross roller bearings
CRBC 9016
90 x 130 x 16
Cross roller bearings
p5
Seals Type:
Seals
bearing steel
Shanghai Jiran Industry co ., ltd (Free Member)
1616ZZ bearings 0.5*1.125*0.3125 inch
1616ZZ
0.5 x 1.125 x 0.3125
Single-row ball bearings
Mass:
0.026 KG
ABEC1 ABEC3 ABEC5
1616 open 1616zz 1616-2rs 1616-2rz
Chrome steel (GCr15) / Stainless steel
Payment term:
TT,L/C
Delivery time:
15--45 days
Cixishi Chengben Bearing Co.,Ltd (Free Member)
1616ZZ bearings 0.5*1.125*0.3125 inch Our products are widely applied to home appliances, fitness equipment, automobile generator, motorcycle engine, dc gear motor