Found 1 products for GE100ET-2RS price
GE100ET-2RS bearing
[2014-02-08]
GE100ET-2RS bearing
View More
Part Number:
GE100ET-2RS
Dimension:
100 x 150 x 70
Structure:
Spherial Plain Bearing
Mass:
4.450 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P2,P4,P5,P6
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
No.:GE100ET-2RS Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions:100mm x150mm x70mm ID (inner diameter)/Bore:100mm OD(outer diameter):150mm Width/Height/thickness:70mm
B7024-E-T-P4S bearing
[2013-04-29]
B7024-E-T-P4S bearing
View More
Part Number:
B7024-E-T-P4S
Dimension:
120 x 180 x 28
Structure:
Machine tool main spindle bearing
Mass:
2.1 KG
Grade Of Accuracy:
P4 P5 P6
Seals Type:
open or sealed
Bearing Material:
GCr15 GCr15SiMn Chrome steel bearing
Payment term:
TT LC
Delivery time:
In stock or ex-stock
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
B7024-E-T-P4S Machine tool main spindle bearing with super precision bearing, B7024-E-T-P4S Bearing is a popular item that could be used in different application, the dimensions are 120x180x28 mm , B7024-E-T-P4S Bearing with no seal or shields.
51234M thrust roller bearing 170x240x55mm
51234M
170 x 240 x 55
thrust roller bearing
P0,P6,P5,P4,P2
chrome steel
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
51234M thrust roller bearing 170x240x55mm Item: thrust roller bearing 51234M Type: thrust roller bearing Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
NJ324 bearing
NJ324 bearing
NJ324
120 x 260 x 55
cylindrical roller bearing
Seals Type:
none
chrome steel Gcr15
T/T or Western Union
Byte Co., Ltd (Free Member)
NJ324 Cylindrical Roller Bearing Inside diameter: 120mm Outside diameter: 260mm Thickness: 55mm
29318X2 thrust roller bearing 90x155x39 mm
29318X2
90 x 155 x 39
thrust roller bearing
P0 P2 P4 P5 P6
ZZ,2Z,RS,2RS,OPEN
GCr15, GCr15SiMn, G20Cr2Ni4A
T/T Western Union MoneyGram
7-15days after the order confirmation, or as reque
shanghai STR bearing Co.ltd (Free Member)
Material: Bearing steel Gcr15 , stainless steel Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5 Precision Class:P0,P6,P5,P4,P2 ID Range:10mm-4000mm