Found 1 products for GE100ES2RS
GE100ES GE100ES2RS Radial Spherical Plain Bearing
[2013-03-06]
View More
Part Number:
GE100ES GE100ES2RS
Dimension:
100 x 150 x 70
Structure:
Radial Spherical Plain Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:GE100ES GE100ES2RS 100*150*70 Bearing Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 100mm x 150mm x70mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 100mm OD (outer diameter): 150mm Width/Height/thickness: 70mm
NUP2320 E/EMC3 Cylindrical Roller Bearing
[2013-04-06]
View More
Part Number:
NUP2320 E/EMC3
Dimension:
100 x 215 x 73
Structure:
Cylindrical roller bearing
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5
Seals Type:
NNF
Bearing Material:
GCr15,GCr15SiMn
DaLian JinChuan International Co.,Ltd (Free Member)
For N/NJ/NU/NUP2320 E/EMC3 E/EMC3 details below: Material=GCr15 ID=100mm OD=215mm B=73mm Weight=14 KG HRC=60~63 Cr=415 KN Cor=558 KN
UEL216 bearing
UEL216 bearing
UEL216
80 x 140 x 92.6
Rolling bearing
p0---p6
zz 2rs
gcr15
Payment term:
T/T
Delivery time:
15day
WUXI IKC MACHINERY BEARING CO.,LTD (Free Member)
30217 bearing
30217 bearing
85 x 150 x 30.5
tapered roller bearing
Mass:
2.06 KG
p1
open
chrome steel
Payment term:
TT
Delivery time:
7-15workdays
Liaocheng Qihao Bearing Co.,Ltd (Free Member)
1.30217 tapered roller bearing 2.chrome steel / carbon steel 3.high quality and compertitive price
NATR 10-PP Yoke Track Roller Bearing 10x30x15mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
NATR 10-PP
10 x 30 x 15
Yoke Type Track Roller
Mass:
0.064 KG
P0~P2
Optional
Bering Steel GCr15
T/T or Western Union
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
NATR 10-PP Yoke Track Roller Bearing Stock QTY: 620pcs (More on the way) Size: 10x30x15mm Weight: 0.064KG