Found 1 products for GE100ES2RS bearing
GE100ES GE100ES2RS Radial Spherical Plain Bearing
[2013-03-06]
View More
Part Number:
GE100ES GE100ES2RS
Structure:
Radial Spherical Plain Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:GE100ES GE100ES2RS 100*150*70 Bearing Type: Radial Spherical Plain Bearings Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 100mm x 150mm x70mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 100mm OD (outer diameter): 150mm Width/Height/thickness: 70mm