Found 1 products for FCDP142200715 Four Row Cylindrical Roller Bearing
FCDP142200715 (Size: 710x1000x715mm) Cylindrical Roller Bearing for Rolling Mill
[2022-08-05]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
FCDP142200715
Dimension:
710 x 1000 x 715
Series:
FCDP
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
1844 KG
Grade Of Accuracy:
P5
Radial Clearance:
C4
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
REF:
313403C (SKF), 517680A (FAG), E-4R14205 (NTN), 710RV1011 (NSK)
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
FCDP142200715 Four Row Cylindrical Roller Bearing Alt P/N: 313403C (SKF), 517680A (FAG), E-4R14205 (NTN), 710RV1011 (NSK) Size: 710x1000x715mm ID (d): 710mm OD (D): 1000mm Width (B):715mm
3212 bearing 60*110*36.5mm
[2013-07-10]
3212 bearing 60*110*36.5mm
View More
Part Number:
Dimension:
60 x 110 x 36.5
Structure:
angular contact ball bearing
Mass:
1.340 KG
Grade Of Accuracy:
P6, P5, P4, P2
Bearing Material:
Chorme Steel (Gcr15), Stainless Steel
Delivery time:
negotiable
Wuxi Huihao Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Item:3212 Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chorme Steel (Gcr15), Stainless Steel Size:60*110*36.5mm ID (inner diameter) bore:60mm OD (outer diameter):110mm Width/Heigh/Thickness:36.5mm Dimensions:60mm*110mm*36.5mm
N209 cylindrical roller bearing 45*85*19mm
View More
N209
45 x 85 x 19
cylindrical roller bearing
P0;P2;P4;P5;P6
Seals Type:
open
Chrome Steel ,bearing steel,Gcr15 & Gcr15SiMn
FOB CFR CIF
within 30 days
Hebei Yong-fan machanical and electrical equipment sales ltd. (Free Member)
1.Supply OEM 2.Strong technology 3.Pretty competitive price 4.sample for free
29338-E1 Thrust Spherical Roller Bearing 190x320x78mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
29338-E1
190 x 320 x 78
Thrust Spherical Roller
P0~P2 ; ABEC1~ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
29338-E1 Thrust Spherical Roller Bearing 190x320x78mm Stock QTY:190.pcs (More on the way) Size:190x320x78mm Weight:22.30KG
659/653 Tapered Roller Bearing
659/653 Tapered Roller Bearing
76.2 x 146.05 x 41.275
Tapered
2.87 KG
P0 P5 P4 P2 P6
Gcr15
T/T in advance
within 15 days after get the payment
Hebei Laili Industrial Co.,LTD (Free Member)
659/653 Tapered Roller Bearing Size : 76.2*146.05*41.275mm Catalogue : Tapered Roller Bearing