Found 1 products for FCDP120184680/YA6 bearing
FCDP120184680/YA6 Four-Row Cylindrical Roller Bearing 600*920*680mm
[2016-10-14]
View More
Part Number:
FCDP120184680/YA6
Dimension:
600 x 920 x 680
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
1810 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2,
Seals Type:
open
Bearing Material:
Bearing steel/Chrome steel/
Payment term:
TT/PayPal/LC/
Delivery time:
within 3-5 days
Jinan Tianyuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
3x15.8 flat end/pointed-end/round end rollers AISI52100
[2012-11-29]
View More
Part Number:
3x15.8
Structure:
needle rollers
Grade Of Accuracy:
ABEC1 ABEC3 ABEC5 ABEC7 ABEC9
Bearing Material:
CHROME STEEL AISI52100,AISI420C,AISI304
XIAN GOOD BEARING CO.,LTD (Free Member)
The Size of cylindrical roller produced by ours: Diameter:3~80mm,Length:3.5~110mm,There are G2,G3,G5 grade;Its material is from Gcr15 steel and hardness is HRC60~64 and surface roughness Ra is not exceeding 0.2. At the same time we have mass producti ...
98908 Thrust roller bearings 38.2x66x18mm
Dimension:
38.2 x 66 x 18
Thrust roller bearings
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
open
Chrome steel Gcr15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1-30 DAYS
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
98908 Thrust roller bearings 38.2x66x18mm Item:98908 Thrust roller bearings Type: Thrust roller bearings Material: Chrome steel Gcr15 Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
LZ3224 bottom roller bearing 19x32x20mm
LZ3224
19 x 32 x 20
Needle Roller
Mass:
0.82 KG
None
Chrome steel GCR15
T/T;Western Union;Paypal
3-5days for stocks;within 15days by order produce
Unide Bearing Technology Co.,Limited (Free Member)
LZ3224 bottom roller bearing 19x32x20mm for textile machinery excellent self-aligning ability long life ISO9001