Found 1 products for FCD6092350 Rolling Mill Bearing
FCD6092350 (Size: 300x460x350mm) Cylindrical Roller Bearing for Rolling Mill
[2022-07-29]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
FCD6092350
Series:
FCD
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
226 KG
Grade Of Accuracy:
P5
Radial Clearance:
C4
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
REF:
517795 (FAG)
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
FCD6092350 Four Row Cylindrical Roller Bearing for Cold Rolling and Hot Rolling Mill Alternative P/N: 517795 (FAG) Size: 300x460x350mm Inner Dia (d): 300mm Outer Dia (D): 460mm Thickness (B): 350mm