Found 1 products for FC88130355 Four Row Cylindrical Roller Bearing
FC88130355 (Size: 440x650x355mm) Cylindrical Roller Bearing for Rolling Mill
[2022-07-26]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
FC88130355
Dimension:
440 x 650 x 355
Series:
FC
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
400 KG
Grade Of Accuracy:
P5
Radial Clearance:
C4
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
FC88130355 Four Row Cylindrical Roller Bearing for Cold Rolling and Hot Rolling Mill Size: 440x650x355mm Inner Diameter (d): 440mm Outer Diameter (D): 650mm Thickness (B): 355mm