Found 1 products for FC7296290A/YA3 bearing
FC7296290A/YA3 Four-Row Cylindrical Roller Bearing 360*480*290mm
[2016-10-12]
View More
Part Number:
FC7296290A/YA3
Dimension:
360 x 480 x 290
Structure:
cylindrical roller bearing
Mass:
149 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2,
Seals Type:
open
Bearing Material:
Bearing steel/Chrome steel/
Payment term:
TT/PayPal/LC/WesternUnion/
Delivery time:
within 3-5 days
Jinan Tianyuan Bearing Co.,Ltd (Free Member)
7004 20*42*12mm
[2013-07-02]
7004 20*42*12mm
View More
Part Number:
Dimension:
20 x 42 x 12
Structure:
angular contact
Mass:
0.066 KG
Grade Of Accuracy:
P4 P5 P6
Seals Type:
open ;2RSR;2Z
Bearing Material:
chrome steel Gcr15
Payment term:
T/T Western Union
Delivery time:
depend on order
RKF BEARINGS (Free Member)
Model Number: 7004 Structure: Angular Contact Type: Ball Bore Size: 20 mm Outside Diameter: 42 mm Seals Type: open ;2RSR;2Z Number of Row: Single Row
508308 deep groove Ball bearing 640x940x128mm
640 x 940 x 128
Deep Groove Ball Bearing
327 KG
P0,P6,P5,P4,P2
open
GCr15,GCr15SiMn, Chrome steel
T/T or Western Union
7-15 days upon receipt of payment
Shanghai xuyuan electrical bearing co.,ltd (Free Member)
508308 deep groove ball bearing is a popular item that could be used in different application, the dimensions are 640x940x128mm