Found 1 products for FC4460192 Four Row Cylindrical Roller Bearing
FC4460192 (Size: 220x300x192mm) Cylindrical Roller Bearing for Rolling Mill
[2022-07-25]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
FC4460192
Dimension:
220 x 300 x 192
Series:
FC
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
39.6 KG
Grade Of Accuracy:
P5
Radial Clearance:
C4
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
FC4460192 Four Row Cylindrical Roller Bearing for Cold Rolling and Hot Rolling Mill Size: 220x300x192mm Inner Diameter (d): 220mm Outer Diameter (D): 300mm Thickness (B): 192mm
NU306 bearing
[2013-05-11]
NU306 bearing
View More
Part Number:
NU306
Dimension:
30 x 72 x 19
Structure:
Cylindrical
Mass:
0.361 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5
Seals Type:
roller
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
TT,L/C
Delivery time:
20days
Hangzhou chilang bearing technology co.,ltd (Free Member)
33013 tapered roller bearing 65x100x27mm
View More
65 x 100 x 27
tapered roller bearing
0.73 KG
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ.2RS.Open
Gcr15.Stainless stell.400c.304.316
TT/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
33013 tapered roller bearing 65x100x27mm Item:tapered roller bearing 33013 Type: tapered roller bearing Material:chrome steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
MR84ZZ bearing
MR84ZZ bearing
MR84ZZ
4 x 8 x 3
Deep groove ball bearing
0.00056 KG
P0, P6, P5 ,P4
ZZ
chrome steel(GCR15)
T/T or L/C
15-30 days upon receiving the confirmed order
CIXI PHISO BEARING CO.,LTD (Free Member)
7210BM Angular Contact Ball Bearing 50x90x20mm
7210BM
50 x 90 x 20
Angular Contact Ball Bearing
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1--30days
7210BM Angular Contact Ball Bearing Inner Diameter (ID): 50 mm Outer diameter (OD) 90 mm Width/Height: 20 mm Material:chrome steel(GCR15) Number of Row: double rows Seals type: open Con