Found 1 products for FC2028104M Cylindrical Roller Bearing
FC2028104M Rolling Mill Bearing
[2015-09-08]
View More
Part Number:
FC2028104M
Structure:
Cylindrical Roller
Grade Of Accuracy:
P6
Seals Type:
open
Bearing Material:
Gcr15
Payment term:
T/T in advance or 100% L/C at sight
Delivery time:
Within 15 days after get the deposit
Hebei Laili Industrial Co.,LTD (Free Member)
FC2028104M Rolling Mill Bearing Size : 100*140*104mm Catalogue : Cylindrical Roller Bearing
6214RZ, 6214RS, 6214ZZ Deep groove ball bearing
[2012-12-24]
Structure:
Deep groove ball
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
zz z rz rs n nr
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)Carbon Steel Stainless steel,
LINQING GUOWEI BEARING CO.,LTD (Free Member)
6214 Open Ball Bearing, material is Chrome Steel, 6214 has ABEC 1 quality, 6214 bearing is Oil preserved, inner diameter is 70mm, outer diameter is 125mm and width is 24mm •Item: 6214 Ball Bearing •Type: Deep groove Radial Ball Bearing