Found 1 products for EGW38-E50 plain bearings
EGW38-E50 plain bearings 38x62x1.5mm
[2013-08-28]
View More
Part Number:
EGW38-E50
Dimension:
38 x 62 x 1.5
Structure:
plain bearings
Mass:
0.021 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
EGW38-E50 plain bearings 38x62x1.5mm item:plain bearing EGW38-E50 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
03-0343-00 Slewing bearing
[2013-07-20]
03-0343-00 Slewing bearing
View More
Part Number:
Dimension:
265 x 425 x 50
Structure:
Four-point Contact Ball bearing
Mass:
28 KG
Grade Of Accuracy:
P0-P4
Seals Type:
Rubber
Bearing Material:
50Mn
Payment term:
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
Delivery time:
25
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model: 03-0343-00 Four-point Contact Ball bearing Inner Diameter (ID):265mm Outer diameter (OD):425mm Width/Height: 50mm Material:50Mn
NATR 25-PP Yoke Track Roller Bearing 25x52x25mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
NATR 25-PP
25 x 52 x 25
Track Roller
0.28 KG
P0~P2
Optional
Bering Steel GCr15
T/T or Western Union
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
NATR 25-PP Yoke Track Roller Bearing Stock QTY: 480pcs (More on the way) Size: 25x52x25mm Weight: 0.28KG
NU224 cylindrical roller bearing 120*215*40mm