Found 1 products for EGW38-E50 bearings
EGW38-E50 plain bearings 38x62x1.5mm
[2013-08-28]
View More
Part Number:
EGW38-E50
Dimension:
38 x 62 x 1.5
Structure:
plain bearings
Mass:
0.021 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
EGW38-E50 plain bearings 38x62x1.5mm item:plain bearing EGW38-E50 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
6322 bearing
[2013-05-10]
6322 bearing
View More
Part Number:
Dimension:
110 x 240 x 50
Structure:
deep groove ball bearing
Mass:
9.22 KG
Grade Of Accuracy:
P0 or P5 or P4
Seals Type:
Open
Bearing Material:
chrome steel/ GCR15
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
15DAYS
Wuxi Yongsheng International Import & Export Co., Ltd (Free Member)
Single row deep groove ball bearing without shields 110mm inside x 240mm outside x 50mm width
SX011880 cross roller slewing bearing
SX011880
400 x 500 x 46
cross roller slewing bearing
24 KG
normal
no
50Mn, 42CrMo
FOB Dalian/Shanghai
10 days
UWE Slewing Bearing (Free Member)
SX011880Cross-Roller slewing Ring d*D*H:400x500x46 material: 50Mn, 42CrMo
GML3 Inch Rod End Bearing 0.19x0.625x0.312mm
GML3
0.19 x 0.625 x 0.312
Rod End Bearing
P0,P6,P5,P4,P2
protective coated
Stainless steel,GCr15,Carbon steel
1-30 days
GML3 Inch Rod End Bearing 0.19x0.625x0.312mm Item: Rod End Bearing GML3 Type: Rod End Bearing Material: Stainless steel,GCr15,Carbon steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5