Found 1 products for EGB160100-E40
EGB160100-E40 plain bearings 160x165x100mm
[2013-08-24]
View More
Part Number:
EGB160100-E40
Structure:
plain bearings
Mass:
0.989 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing Material:
Bearing steel / Chrome steel GCr15
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
EGB160100-E40 plain bearings 160x165x100mm item:slewing bearing EGB160100-E40 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5
VSU200844 four point contact bearing 772x916x56mm
[2013-08-28]
View More Skype WhatsApp: +8615261532262
Part Number:
VSU200844
Structure:
Ball Bearing
Mass:
60 KG KG
Grade Of Accuracy:
P0-P2
Seals Type:
Lip seals on both sides
Bearing Material:
Chrome Steel/GCr15
Payment term:
T/T or Western Union
Delivery time:
20 days
BOUKEYLIN BEARING LIMITED (VIP Member)
We have 12 pcs of VSU200844 four point contact bearing 772x916x56mm in stock. Pls feel free to contact us if you have requirements for VSU200844 bearings. We will assure you the best quality; the most competitive prices; the shortest delivery time; t ...
NNCF 5044 CV Full Complement Cylindrical Roller Bearing 220x340x160mm
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
NNCF 5044 CV
Double Row Full Complement Cylindrical Roller
52.50 KG
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Optional
Bearing Steel ; Others
Paypal ; Western Union ; T/T
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
NNCF 5044 CV Full Complement Cylindrical Roller Bearing Size:220x340x160mm Weight:52.50KG Stock QTY:50.pcs (More on the way)
CF5VRE track rollers bearing 5x13x23mm
View More
CF5VRE
track rollers bearing
10.5 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS,Open
TT/Paypal/LC
1--30days
Product Model: CF5VRE Structure: track rollers bearing Inside Diameter:5 mm Outside Diameter:13mm Thickness: 23 mm Seals Type: ZZ,2RS,Open Material: Bearing steel / Chrome steel GCr15 Precis