Found 3 products for EE430900/431575
EE430900/431575 Taper Roller Bearing 9x15.75x3.4375
[2013-04-28]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
EE430900/431575
Dimension:
9 x 15.75 x 3.4375
Structure:
Tapered
Mass:
42.7 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Bearing Steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
Within 3 Working Days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
Bearing :EE430900/431575 ID:9.in/228.6mm OD:15.75in/400.05mm THK:3.4375in/87.313mm Weight:42.70KG Type:Single Row Precision:P0~P2
EE430900/431575 Inch Taper Roller Bearing 228.6x400.05x88.9mm
[2013-07-25]
Part Number:
EE430900/431575
Dimension:
228.6 x 400.05 x 88.9
Structure:
Taper
Mass:
42.7 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel GCr15
Payment term:
T/T or Western Union.
Delivery time:
Within 3~5 working days.
EE430900/431575 Bearing Stock Qty:89sets Size:228.6x400.05x88.9mm Weight:42.70KG
inch tapered roller bearing EE430900/431575
View More
EE430900/431575
228.6 x 400.05 x 88.9
roller bearing
GCR15
LINXI XINGLUN BEARINGS GROUP LIMITED (Free Member)
Inner ring EE430900 Model Outer ring 431575 Model d 228.6 mm Inner D 400.05 mm Diameter T 88.9 mm Height m 42.71 kg Quality C1 1100000 N Limit the rated move load C90 286000 N Basic dynamic load rating C0 1920000 N Basic static load ra...