Found 1 products for EE275100/275155 bearings stock
EE275100/275155 tapered roller bearings
[2013-04-26]
View More
Part Number:
EE275100/275155
Dimension:
254 x 393.7 x 73.817
Structure:
tapered roller bearings
Mass:
29.13 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel /carburizing steel
Payment term:
T/T, Western Union, L/C
Delivery time:
3 days after receiving your payment
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
03-0980-02 Slewing bearing
[2013-07-17]
03-0980-02 Slewing bearing
View More
Part Number:
Dimension:
845 x 1130 x 100
Structure:
Four-point Contact Ball bearing
Mass:
286 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P4
Seals Type:
Rubber
Bearing Material:
50Mn
Payment term:
30
Delivery time:
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model: 03-0980-02 Four-point Contact Ball bearing Inner Diameter (ID):845mm Outer diameter (OD):1130mm Width/Height: 100mm Material:50Mn
293/1600 EF 1600*2280mm
293/1600 EF 1600*2280mm
293/1600 EF 1600*2280mm