Found 1 products for DAC3406237-2RS bearings suppliers
DAC3406237-2RS wheel bearing
[2014-09-13]
DAC3406237-2RS wheel bearing
View More
Part Number:
DAC3406237-2RS
Dimension:
34 x 62 x 37
Structure:
auto wheel hub bearings
Grade Of Accuracy:
ABEC1, ABEC3, ABEC5
Seals Type:
zz, rs, open
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
T/T, Western union
Delivery time:
3-20 days
Linqing HuaXu bearing CO., LTD (Free Member)
UCT216 bearing 80mmx235mmx184mm
[2013-05-29]
View More
Part Number:
UCT216
Dimension:
80 x 235 x 184
Structure:
UCT
Mass:
7.4 KG
Grade Of Accuracy:
high
Seals Type:
close
Payment term:
T/T L/C D/A D/P
Delivery time:
10days
tct (Free Member)
UCT216 bearing 80mmx235mmx184mm 1. ISO9001: 2000 standard 2. Material: GCr15 GCr15SiMn 3. ID size: 20~160mm 4. High-end technology&top quality 5. Competitive price
29248 M bearing
29248 M bearing
29248 M
240 x 340 x 60
thrust roller bearing
none
chrome steel Gcr15
T/T or Western Union
Byte Co., Ltd (Free Member)
29248 M Thrust Roller Bearing Inside diameter: 240mm Outside diameter: 340mm Thickness: 60mm
232.20.1000.503 Internal Gear Teeth Slewing Bearing
985.6 x 1198 x 56
Four-point Contact Ball Slewing Bearing
Mass:
80.3 KG
P0~P5
Rubber/Fluororubber seals
50Mn
30% T/T in Advance, the balance 70%TT before shipp
35
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:232.20.1000.503 Four-point Contact Ball bearing Inner Diameter (ID):985.6 mm Outer diameter (OD):1198 mm Width/Height: 56mm Internal Gear Teeth Moudle: M=8 NO. of teeth: Z=125 Pressure Angle: a=20° Modification coefficient: X= ...