Found 1 products for Crossed roller slewing bearing with external gear teeth RKS.121390101002
Crossed roller slewing bearings with external gear RKS.121390101002
[2017-11-11]
View More
Part Number:
RKS.121390101002
Structure:
Crossed roller slewing bearing
Mass:
79 KG
Grade Of Accuracy:
P0/P5
Seals Type:
Rubber seal
Bearing Material:
42CrMo
Payment term:
T/T in advance
Delivery time:
15 days
Luoyang Evon Engineering Co.,Ltd. (Free Member)
ZKLDF200 double-thrust angular contact ball bearing
[2013-03-27]
View More
Part Number:
ZKLDF200
Structure:
double-thrust angular contact ball bearing
Grade Of Accuracy:
P4
Seals Type:
NO
Bearing Material:
50MN
UWE Slewing Bearing (Free Member)
item:ZKLDF200 d:200mm D:300mm H:45mm weight: 11kg
33211/Q bearing
33211/Q bearing
33211/Q
roller bearing
P2 P4 P5
open
Gcr15
IKC Bearing Company (Free Member)
Product data of IKC 33211/Q Inside diameter=55 mm Outside diameter=100 mm Thickness=35 mm Weight=1.20 kg Basic dynamic load rating=138 kN