Found 1 products for China bearing UCF209-28
UCF209-28 bearing
[2014-03-20]
UCF209-28 bearing
View More
Part Number:
UCF209-28
Structure:
pillow block bearing
Mass:
1.1 KG
Grade Of Accuracy:
P0/ABEC-1
Seals Type:
rubber
Bearing Material:
chrome steel+cast iron
Payment term:
T/T or L/C
Delivery time:
based on the quantity
Qingdao ZRD Bearing Co.,Ltd (Free Member)
UCF209-28 pillow block bearing Shaft diameter:1-3/4 inch good quality,competitive price
300752908K bearing 38X113X62x3mm FYD Eccentric Bearing 3.2kg
[2013-11-16]
View More
Part Number:
300752908K
Structure:
cylindrical roller
Mass:
3.2 KG
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCR15
Payment term:
T/T
Delivery time:
Ex-stock
FYD TRANSMISSION PARTS CO.,LIMITED (Free Member)
300752908K Eccentric bearing 38X113X62x3mm 300752908K bearing 3.2kg 300752908K FYD Eccentric bearing stock
638 bearing
638 bearing
638
deep groove ball bearing
0.0303 KG
ABEC-1, P0
open
GCr15
TT or L/C at sight
7~30 days
Feixiong Bearing Co.,Ltd (Free Member)
Deep Groove Ball Bearing 638 Material: GCr15 ID (inner diameter)/Bore=8mm OD (outer diameter)=28mm Width/Height/thickness=9mm Precision grades: P0, P6, P5 Clearance: C2, C0, C3, C4 Seal types: open, RS, 2RS, Z, ZZ OEM orders are welcome S ...
111.28.800 cross roller slewing bearing
Slew bearing
170 KG
P5 P6 PO
50Mn
T/T,L/C
one day after receive the payment
Luoyang MC Bearing Technology CO.,LTD (Free Member)
22206CTN1 Self-Aligning Roller Bearings 30X62X20MM
22206CTN1
Self-Aligning Roller Bearings
0.271 KG
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Gcr15/Bearing Steel
TT, Western Union, LC at sight
15 days
Ningbo Zhenhai Hualei Bearing Co., Ltd (Free Member)
Bearing Dimensions: 30X62X20MM/Metric ID (inner diameter)/Bore: 30mm OD (outer diameter): 62mm Width/Height/thickness: 20mm