Found 2 products for CRBH20025 Crossed roller bearing
CRBH20025UUT1/P5 Crossed roller bearings (200x260x25) Thin section type
[2014-08-26]
View More
Part Number:
CRBH20025
Dimension:
200 x 260 x 25
Structure:
Crossed Roller
Mass:
4 KG
Grade Of Accuracy:
P5 P4 P2
Seals Type:
Rubber Seals
Bearing Material:
GCr15 bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
3 Days After Payment
Luoyang BoYing Bearing Co., Ltd. (Free Member)
Model Number: CRBH20025 Size (Metric): - ID (Inner Diameter, Bore) = 200 mm - OD (Outer Diameter) = 260 mm - Width (Height,thickness) = 25 mm Precision Rating:P5/P4/P2 Radial load rating Cr(KN): 92.3
CRBH20025 crossed roller bearing 200x260x25mm
[2015-11-25]