Found 1 products for Buy LWR 120350 Linear Bearing
LWR120350 Precision Rail Guide / Rail Length 350mm
[2016-12-16]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
LWR120350
Dimension:
100 - 1000 x 100 - 1000 x 100 - 1000
Structure:
Rail & Cage
Mass:
*** KG
Grade Of Accuracy:
P10 ; P5 ; P2
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Stainless Steel
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
We've 20.pcs of LWR120350 Precision Rail Guide / Rail Length 350mm In Stock,just feel free contact [email protected] or +86 13771456936 if you need LWR 120350.
16036 16036M bearing
[2013-02-09]
16036 16036M bearing
View More
Part Number:
Dimension:
180 x 280 x 31
Structure:
Deep groove ball bearing
Grade Of Accuracy:
P0(ABCD-1) P6(ABCD-3) P5
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open M
Bearing Material:
Stee Gcr15 Stainless Steel
Hongxing bearing (Free Member)
SDM150 Linear Bearing 150x210x240mm
View More
SDM150
150 x 210 x 240
Linear bearing
Mass:
20.25 KG
P0 P6 P5 P4
U,UU
Bearing steel GCr15
Payment term:
T/T, Western Union
Delivery time:
In stock
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item:SDM150 150x210x240mm linear Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions:150mmx210mmx 240mm/Metric ID (inner diameter)/Bore:150mm OD (outer diameter): 210mm Width/Height/thickness: 240mm
RB 12016 UU Crossed Roller Bearing 120x150x16mm