Found 1 products for BGCH55BL Linear Guide Block
BGCH55BL Linear Guide Block 53x100x80mm
[2016-03-10]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
BGCH55BL
Dimension:
53 x 100 x 80
Structure:
Linear Guide Block
Mass:
4.57 KG
Grade Of Accuracy:
N ; H ; P ; SP ; UP
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
T/T Wire Transfer ; Western Union ; Paypal
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
BGCH55BL Linear Guide Block 53x100x80mm Stock QTY : 80.pcs (More on the way) Size : 53x100x80mm Weight : 4.57KG
LM272249D/LM272210 gearbox bearing
[2012-12-26]
View More
Part Number:
LM272249D/LM272210
Dimension:
482.6 x 615.95 x 158.75
Structure:
tapered roller bearing
Seals Type:
open
Bearing Material:
GCr15SiMn G20Cr2Ni4A
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Current Code:LM272249D/LM272210 Dimension:482.6x615.95x158.75 mm Weight:117 kgs TThe cage type: Steel pressed cages and pin-type cages are for large-size ones. The forging material:GCr15SiMn GCr15 G20Cr2Ni4A
22311EK/C3 55mm*120mm*43mm
22311EK/C3 55mm*120mm*43mm
View More
22311EK/C3
55 x 120 x 43
cylindrical roller
Mass:
2.63 KG
Grade Of Accuracy:
ABEC-1, ABEC-3, ABEC-5
ZZ/RS/OPEN
Gcr15 Bearing Steel
Payment term:
T/T Western Union
Delivery time:
depend on order
RKF BEARINGS (Free Member)
Model Number: 22311EK/C3 Structure: Spherical Type: Roller Bore Size: 35 - 1120 mm Outside Diameter: 80 - 1580 mm Precision Rating: ABEC-1, ABEC-3, ABEC-5 Seals Type: open Number of Row: Double Row Place of Origin: Swed ...
61968/S3 Deep groove ball bearing
61968/S3
340 x 460 x 56
Deep groove ball bearing
27 KG
open and sale
steel
FOB L/C
5 days after reciept the proceed
JINAN AOWEI SI BEARING CO.,LTD (Free Member)
Item : 61968/S3 Deep groove ball bearing Dimension :340×460×56 Inner diameter :340mm Outer diameter :460mm Thickness: 56mm weight:27kg
32315R Bearing 75x160x55mm
32315R Bearing 75x160x55mm
32315R
75 x 160 x 55
tapered roller bearing
Open
Chrome Steel (Gcr15)
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item: 32315R Roller Bearings Type: Tapered Roller Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:75x160x55mm ID (inner diameter) bore:75mm OD (outer diameter):160mm Width/Heigh/Thickness:55mm Dimensions:75mmx160mmx55mm