Found 1 products for B71902C.T.P4S bearing
B71902C.T.P4S Spindle Bearing 15x28x7mm
[2016-10-12]
View More
Part Number:
B71902C.T.P4S
Dimension:
15 x 28 x 7
Grade Of Accuracy:
P5,P4,P2
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
T/T
Delivery time:
stock
Luoyang Yadian Machinery Equipment Co.,Ltd (Free Member)
B71902C.T.P4S high speed angular Contact Ball Bearing cnc axis use Size 15x28x7mm
3310A Angular Contact Ball Bearing 50*110*44.4mm
[2014-08-15]
View More
Part Number:
3310A
Dimension:
50 x 110 x 44.4
Structure:
3310A
Mass:
1.93 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Seals Type:
ZZ/2RS/Open
Bearing Material:
Gcr-15
Payment term:
00
Delivery time:
00
JIANGSU ASIA-EUROPE BEARING INTERNATIONAL CO.,LTD (Free Member)
we have the stock in 3310A Angular Contact Ball Bearing.If you have the request for the 3310A Angular Contact Ball Bearing,Pls don't hesitate to contact with me through email or skype.
53238U Thrust ball bearing 190x270x73mm
53238U
190 x 270 x 73
Structure:
Thrust Ball Bearing
Mass:
13.9 KG
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
ZZ,2RS,Open
Bearing steel / Chrome steel GCr15
TT/Paypal/LC
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
53238U Thrust ball bearing Inner Diameter (ID): 190 mm Outer diameter (OD):270 mm Width/Height: 73 mm Weight: 13.9 KG Material:chrome steel(GCR15) Number of Row: single rows Seals type: open