Found 1 products for Accurate rotary working table bearings CRBC 11020 UU
CRBC11020 Thin-section Crossed Roller Bearing
[2013-07-30]
View More
Part Number:
CRBC 11020 UU
Dimension:
110 x 160 x 20
Mass:
1.56 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2
Seals Type:
Two side sealed type
Bearing Material:
GCr15
Payment term:
100%TT before shipping
Delivery time:
10
Luoyang Yeda High Speed Precision Heavy Duty Bearings Co.,Ltd. (Free Member)
Bearing model:CRBC 11020 UU Thin-section crossed roller bearing Inner Diameter (ID):110 mm Outer diameter (OD):160 mm Width/Height: 20 mm