Found 1 products for AOHX31/500G
AOHX31/500G (231/500CAK/W33, C31/500KM, 231/500CAK, 231/500CCK Bearing withdrawal sleeve)
[2013-01-28]
View More
Part Number:
AOHX31/500G
Dimension:
480 x 500 x 325
Structure:
Withdrawal sleeves
Grade Of Accuracy:
P5 P6 PO
Seals Type:
No
Bearing Material:
Q235.A3.C45 or OEM Required
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description::withdrawal sleeve Type:AOHX31/500G withdrawal sleeve Dimension:480x500x325 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore: 480 mm OD(outer diameter)500 mm Width/Height/thickness:325 mm Matched Bearing type:231/500CAK/W33, C31/500KM, 231/500CAK ...
71932AC Bearing 160x220x28mm
[2013-05-28]
71932AC Bearing 160x220x28mm
View More
Part Number:
71932AC
Dimension:
160 x 220 x 28
Structure:
angular contact ball bearing
Grade Of Accuracy:
P6, P5, P4, P2
Seals Type:
Open
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15), Stainless Steel
Payment term:
by T/T in advance
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (Free Member)
Item:71932AC Ball Bearings Type: Angular Contact Ball Bearing Material: Chrome Steel Gcr15 Size:160x220x28mm ID (inner diameter) bore: 160mm OD (outer diameter):220mm Width/Heigh/Thickness:28mm Dimensions:160mmx220mmx28mm
234721-M-SP bearing 109x160x66mm
234721-M-SP
109 x 160 x 66
Axial angular contact ball bearing
Mass:
4 KG
P4 SP P5
opened
GCr15 GCr15SiMn
Payment term:
TT
Delivery time:
In stock E-stock
NATR35-PP Yoke Type Track Roller Bearing 35x72x29mm
NATR35-PP
35 x 72 x 29
track roller bearing
seals on both sides
by T/T in advance
NATR35-PP Yoke Type Track Roller Bearing Bearing Model No.:NATR35-PP Size:35x72x29mm
744/742 Inch Tapered Roller Bearing 73.025x150.089x46.672mm