Found 1 products for AOH24048
AOH24048 (24048CAK30/W33, 24048CCK30/W33 Bearing withdrawal sleeve)
[2013-01-27]
View More
Part Number:
AOH24048
Dimension:
220 x 240 x 153
Structure:
Withdrawal sleeves
Grade Of Accuracy:
P5 P6 PO
Seals Type:
No
Bearing Material:
Q235.A3.C45 or OEM Required
JINHANG PRECISION BEARING CO.,LTD (Free Member)
Description::withdrawal sleeve Type:AOH24048 withdrawal sleeve Dimension:220x240x153 mm/Metic ID(inner diameter)/Bore: 220 mm OD(outer diameter):240 mm Width/Height/thickness:153 mm Removal Nut:HM50T Hydraulic nut:HMV50E
293/600M Bearing
[2013-05-06]
293/600M Bearing
View More
Part Number:
293/600M
Dimension:
600 x 900 x 180
Structure:
Thrust Spherical Roller Bearing
Mass:
360.00 KG
Grade Of Accuracy:
P0
Seals Type:
no seal
Bearing Material:
GCr15SiMn
Payment term:
TT,L/C
Delivery time:
15-30 Days
Dalian BND Bearing Technology Co., Ltd (Free Member)
293/600M - BND Thrust Spherical Roller Bearing, more versatile, using properties and working life.
6003-Z deep groove ball bearing
6003-Z
17 x 35 x 10
deep groove ball
Mass:
0.04 KG
P0, P6, P4, P5
shield
chorme steel GCr15
Payment term:
T/T, LC
Delivery time:
30 DAYS
HUBEI SAFDU AUTO PARTS IMP.&EXP. CO.,LTD (Free Member)
33122 bearing
33122 bearing
110 x 180 x 56
tapered roller bearing
5.50 KG
P0, P6, P5
open
GCR-15 chrome steel
30% deposit,70% against copy B/L by TT; or L/C
15 days upon receipt the 30% deposit; or upon rec
Shanghai Chuanchuang Bearing Co.,Ltd (Free Member)
GE17C Spherical Plain Bearings 17x30x14mm
GE17C
17 x 30 x 14
Spherical Plain Bearings
P0,P6,P5,P4,P2
Open
Chrome steel Gcr15
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GE17C Spherical Plain Bearings 17x30x14mm Item:Spherical Plain Bearings GE17C Material:Chrome Steel Lubrication:Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5