Found 1 products for AC6003 ZZ Ball Bearing
AC6003ZZ Deep Groove Ball Bearing 17x35x10mm
[2014-07-10]
View More Skype WhatsApp: +8615606176717
Part Number:
AC6003ZZ
Dimension:
17 x 35 x 10
Structure:
Deep Groove Ball
Mass:
0.037 KG
Grade Of Accuracy:
P0~P2 ; ABEC1 ~ ABEC9
Seals Type:
Optional
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Payment term:
Paypal ; Western Union ; T/T
Delivery time:
Within 3 working days
SMART BEARING LIMITED (VIP Member)
AC6003ZZ Deep Groove Ball Bearing 17x35x10mm Stock QTY:900.pcs More on the way) Size:17x35x10mm Weight:0.037KG
deep groove ball ceramic ZrO2/Si3N4 bearings 6216CE
[2013-01-04]
View More
Part Number:
6216CE
Dimension:
80 x 125 x 22
Structure:
deep groove ball bearings
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
Seals Type:
open
Bearing Material:
Si3N4/ZrO2&PEEK/PTFE
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
ceramic bearings ZrO2 6216CE Description: ID:80MM * OD:140MM * TH:26MM N.W.: 1.09kgs Material : Si3N4 / ZrO2
UC212 Chrome steel Pillow block bearing
View More
UC212
60 x 110 x 65.1
Single-row
P0 Z1 V1
ZZ
Gcr15 Gcr11
Linqing Dongchuan Bearing CO.,LTD (Free Member)
Inner Diameter:60 mm Outside Diameter:110mm Width/Thickness:65.1mm Dimensions:60X110X65.1mm Weight:1.47Kg Dynamic load rating Cr:47.76KN Static load rating Cor:32.93KN Precision Rating:P0(ABEC-1),P6(ABEC-3) Seals Type: ZZ
UCP326 pillow bock bearing 130x180x600mm
UCP326
130 x 180 x 600
pillow bock bearing
Mass:
41 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ, 2RS,Open
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Payment term:
TT/LC
Delivery time:
1--30days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
UCP326 pillow bock bearing 130x180x600mm Item: pillow bock bearing UCP326 Material: Chrome Steel Lubrication: Grease Clearance:C0,C1,C2,C3,C4,C5