Found 1 products for 718/600 ACM Angular Contact Ball Bearing (Single Row)
718/600ACM (d:600xD:730xB:60mm) Single Row Angular Contact Ball Bearing
[2022-09-12]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
718/600 ACM
Dimension:
600 x 730 x 60
Number of Rows:
Single
Structure:
Ball Bearing
Mass:
54.6 KG
Grade Of Accuracy:
P0
Bearing Material:
Chrome Steel (Gcr15)
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
718/600ACM Angular Contact Ball Bearing, Single Row, High Precision, and Higher Load Carrying Capacity. Size: 600x730x60mm Inner Diameter (d): 600mm Outer Diameter (D): 730mm Thickness (B): 60mm