Found 1 products for 68FC48350L Four Row Cylindrical Roller Bearing
68FC48350L Cylindrical Roller Bearing (Size: 340x480x350mm)
[2025-12-24]
View More Skype WhatsApp: +8618062246726
Part Number:
68FC48350L
Dimension:
340 x 480 x 350
HS Code:
Number of Rows:
Four
Structure:
Roller Bearing
Mass:
201 KG
Grade Of Accuracy:
Standard
Bearing Material:
Chrome Steel
Payment term:
by T/T in advance
Delivery time:
2-3 days for stock, 25-30 days for bulk production
Shipping Ways:
by Sea or Air
Hubei Parts Service Supply Co., Ltd. (VIP Member)
68FC48350L Four Row Cylindrical Roller Bearing Size: 340x480x350mm Inside Diameter (d): 340mm Outside Diameter (D): 480mm Width (B): 350mm
7022C bearing 110x170x28mm
[2013-05-30]
7022C bearing 110x170x28mm
View More
Part Number:
7022C
Dimension:
110 x 170 x 28
Structure:
Angular Contact Ball bearing
Mass:
2.26 KG
Grade Of Accuracy:
P0/p5/p6/P4
Seals Type:
open/rs/2rs/zz/z
Bearing Material:
Chrome steel (Gcr15)
Payment term:
TT/Western union/LC at sight
Delivery time:
Within one week
Tangshan Jieli Electromechanical Equipment Co., Ltd (Free Member)
•Description: 7022C angular contact ball bearing 110x170x28mm
GEC 460 FBAS radial spherical plain bearing 460x620x218mm
View More
GEC 460
460 x 620 x 218
radial spherical plain bearing
P0,P6,P5,P4,P2
Seals Type:
open
Bearing steel , Chrome steel, GCr15 .
TT/LC
1-30 days
zhongheng bearing co.,ltd (Free Member)
GEC 460 FBAS radial spherical plain bearing 460x620x218mm Item:GEC 460 FBAS radial spherical plain bearing Type:bearing steel GCr15 ,stainless steel Lubrication: Oil or Grease Material: Bearing steel Gcr15 , stainless steel Clearance:C0,C1,C2,C ...