65UZS418 T2 Eccentric Roller Bearing 65x121x33mm
🔍
65UZS418 T2
Bore Diameter:65 mm
Outside Diameter:121 mm
Width:33 mm
Weight:1.60 kg
Click here to send inquiry
The 65UZS418 T2 bearing is a Eccentric Bearing with an inner diameter of 65 mm , an outer diameter of 121 mm, a width of 33 mm. It typically uses P0 , P6 , P5 , P4 grade precision tolerances and Open type, together determine its load-bearing capacity, rotational accuracy, and applicable working conditions.
Dimensions:
Inside Diameter:
65 mm
Outside Diameter:
121 mm
Thickness:
33 mm
Weight:
1.60 KG
Specifications:
Structure:
Eccentric Roller
Brand:
As Per Request
Precision Rating:
P0 , P6 , P5 , P4
Bearing Material:
Bearing Steel ; Others
Seals Type:
Open
Transaction Information:
Payment term:
T/T Wire Transfer; Western Union; Paypal
Delivery time:
Within 3 Working Days
Detailed description
How can you buy 65UZS418 T2 Eccentric Roller Bearing 65x121x33mm on the Internet?
High quality 65UZS418 T2 ( 1.60 kg Mass, ID: 65 mm OD: 121 mm WD: 33 mm , P0 , P6 , P5 , P4 Accuracy Class , Bearing Steel ; Others Material ), Just click the button " Contact Now " to mention your purchase Requirement , Quantity and Contact Method of your requested Bearing Item No. 65UZS418 T2. then click the button " Send " The web site will make your purchasing information sent to the supplier's mailbox, who will come to contact you upon they get your information at the first time.