Found 1 products for 618/670Q1bearing
618/670Q1 bearing
[2014-03-21]
618/670Q1 bearing
View More
Part Number:
618/670Q1
Dimension:
670mm x 820mm x 29mm
Structure:
Deep Groove Ball Bearing
Mass:
80.1 KG
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
3day after receive your payment
Wuxi Rinas Bearing Co., ltd. (Free Member)
7322ACM 7322BM 46322 66322 Angular Contact Ball Bearing
[2013-01-12]
View More
Part Number:
7322ACM
Dimension:
110 x 240 x 50
Structure:
Angular Contact Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4 P2
Seals Type:
ZZ, 2RS,Open
Bearing Material:
Gcr15, Stainless steel. 440C, 304, 316.
Wuxi URU Precision Industries Co., Ltd (Free Member)
Item: 7322ACM 7322BM 46322 66322 110*240*50 Bearing Lubrication: Oil or Grease Dimensions: 110mm x 240mm x 50mm/Metric ID (inner diameter)/Bore: 110mm OD (outer diameter): 240mm Width/Height/thickness: 50mm
UC206 Chrome steel Pillow Block Ball Bearing
UC206
30 x 62 x 38.1
Deep Pillow Block Ball Bearing
Grade Of Accuracy:
P0 Z1 V1
OPEN ZZ
GCr15 GCr11
Linqing Dongchuan Bearing CO.,LTD (Free Member)
UC206 Chrome steel Pillow Block Ball Bearing Inner Diameter:30 mm Outside Diameter:62 mm Width/Thickness:38.1 mm Dimensions:30X62X38.1mm Weight:0.35Kg Dynamic load rating Cr:19.46 KN Static load rating Cor:11.31 KN Precision Rating:P0(ABEC-1), ...
803750B MAN truck bearing 81 93420 0342 81 93420 0320
803750B
105 x 160 x 140
automative wheel hub bearing
Mass:
7.085 KG
P0 P6 P5 P4
ZZ RS 2RS OPEN
Chrome steel /Bearing steel/Carbon st
Payment term:
L/C at sight,T/T,Western Union,Cash
Delivery time:
20 days after order confirmed(depend on the total
Linqing Huaxu bearing CO., LTD (Free Member)
60/28-RZ deep groove ball bearings 28x47x12mm
60/28-RZ
28 x 47 x 12
0.097 KG
P0,P6,P5,P4,P2
ZZ,2RS
bearing steel:GCr15
T/T,L/C
around 30 days
Shanghai Xuyuan Mechanical and Electrical Bearing Co., Ltd (Free Member)
60/28-RZ deep groove ball bearings 28x47x12mm 1.Model:60/28-RZ 2.Size:28x47x12mm 3.Material:GCr15 4.Weight:0.097KG