Found 1 products for 618/670Q1
618/670Q1 bearing
[2014-03-21]
618/670Q1 bearing
View More
Part Number:
618/670Q1
Dimension:
670mm x 820mm x 29mm
Structure:
Deep Groove Ball Bearing
Mass:
80.1 KG
Seals Type:
open
Bearing Material:
chrome steel
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
3day after receive your payment
Wuxi Rinas Bearing Co., ltd. (Free Member)
6307-Z bearing 35*80*21mm
[2013-05-28]
6307-Z bearing 35*80*21mm
View More
Part Number:
6307-Z
Dimension:
35 x 80 x 21
Structure:
deep groove ball bearing
Grade Of Accuracy:
P0 P6 P5 P4
Seals Type:
Z/ZZ/RS/2RS/N/Open
Bearing Material:
Chrome steel,Carbon steel, Stainless steel
Payment term:
T/T, L/C
Delivery time:
7-35 days
MKT Bearing Co., Ltd (Free Member)
Structure: Deep Groove ball bearing Size: 35*80*21mm Seals Type: 6307 6307-Z 6307-ZZ 6307-RS 6307-2RS 6307-N Precision Rating: P0 P4 P5 P6 Material of Rings and Balls: Chrome steel,Carbon steel, Stainless steel
EE430900/431576CD tapered roller bearings
EE430900/431576CD
228.600 x 400.050 x 187.325
tapered roller bearings
Mass:
88.47 KG
Grade Of Accuracy:
P0,P6,P5,P4
steel cage
chrome steel /carburizing steel
T/T, Western Union, L/C
3 days after receiving your payment
Xing Lun Bearings Group Limited (Free Member)
NU317 ECM cylindrical roller bearing 85x180x41mm
NU317 ECM
85 x 180 x 41
spherical
5.1 KG
P0;P6
None
Chrome steel GCR15
T/T;Western Union;Paypal
3-5days for stocks;within 15days by order produce
Unide Bearing Technology Co.,Limited (Free Member)
NU317 ECM bearing 85x180x41mm cylindrical roller bearing single row brass cage
1208 Self-Aligning Ball Bearings 40X80X18MM
40 x 80 x 18
Self-Aligning Ball Bearings
0.42 KG
P0 P6 P5 P4 P3 P2
Open
Gcr15/Bearing Steel
TT, Western Union, LC at sight
15 days
Ningbo Zhenhai Hualei Bearing Co., Ltd (Free Member)
Bearing Dimensions: 40X80X18MM/Metric ID (inner diameter)/Bore: 40mm OD (outer diameter): 80mm Width/Height/thickness: 18mm Weight: 0.42Kgs