Found 1 products for 618/1060MA bearing 1060X1280X100mm
618/1060MA bearing
[2014-09-10]
618/1060MA bearing
View More
Part Number:
618/1060MA
Structure:
Ball Bearing
Mass:
270 KG
Grade Of Accuracy:
P6
Seals Type:
No
Bearing Material:
Grc15SiMo
Payment term:
L/C T/T
Delivery time:
15
Linqing Keteng Bearing Co.,LTD (Free Member)
23976MB bearing 380×520×106mm
[2013-05-03]
23976MB bearing 380×520×106mm
View More
Part Number:
23976MB
Structure:
spherical roller bearing
Mass:
68.5 KG
Grade Of Accuracy:
p0, p2, p6, p5, p4
Seals Type:
open, z ,zz, rs, 2rs
Bearing Material:
bearing steel
Payment term:
T/T L/C
Delivery time:
3-15 days
Solid bearings limited (Free Member)
23976MB spherical roller bearing size: 380×520×106mm Mass(kg): 68.5 material: bearing steel Limiting speeds(r/min): Grease 750; Oil 950 Basic load ratings (KN): Cr: 1760 C0r: 4000
7238a-zz bearing 190*290*46mm
7238a-zz bearing 190*290*46mm
7238a
single row
22.4 KG
open
stainless steel or other
T/T or L/C at sight
25 days
PEB Bearing CO., LTD (Free Member)
30328 bearing 140*300*67.75mm
30328 bearing 140*300*67.75mm